Статуетки та фігурки… У кращих музеях по всьому світові вони займають цілі зали. У цих нерухомих мініатюрах відображаються епохи, стародавні традиції, найрізноманітніші скульптурні стилі. Ці невеликі скульптури кочували з епохи в епоху, і до цього дня залишаються невід'ємною частиною інтер'єру. Статуетки надають будинку особливий колорит, індивідуальність і наповнюють певною енергетикою.

Різноманітність форм і матеріалів

Ці милі штучки здатні оживити будь-який інтер'єр, урізноманітнити і доповнити його. Їх значення в сучасному житті не применшити. Вибрати статуетку під інтер'єр – завдання не з легких, адже кожна статуетка унікальна. Всі вони відрізняються одна від одної формами, матеріалом і способом оформлення. Перш ніж купити статуетки в будинок, слід визначитися з їх призначенням і стилем інтер'єру, щоб вони гармоніювали з навколишнім простором і в повній мірі розкривали свою привабливість.

Чи не маловажним є матеріал, з якого виготовлена фігурка. Отже, з чого ж виготовлені декоративні статуетки для будинку? Матеріали бувають найрізноманітніші: кераміка, фарфор, скло, дерево, срібло або навіть бронза. Більш оригінальними вважаються статуетки, в яких поєднуються кілька матеріалів. Наприклад, статуетка з полистоуна може бути доповнена склом або тканиною.

Розповімо трохи докладніше про кожен з матеріалів.

1. Керамічні статуетки відрізняються своєю простотою і ненав'язливістю. Виготовляються вони зі звичайної глини. Для додання декоративного образу використовують особливий вид глини з легкою приємною шорсткістю – шамот. З глини можна виліпити найоригінальніші предмети, які впишуться в будь-який інтер'єр. Саме тому статуетки з кераміки користуються великою популярністю.

2. Фігурки з порцеляни, як правило, мають витончений елегантний зовнішній вигляд. Чим вони відрізняються від керамічних? Для виробництва фарфорових статуеток відбираються найкращі сорти білої глини. Порцелянові предмети в будинку говорять про добрий смак і достаток господарів.

3. Декоративні предмети зі скла вперше почали виготовляти після винаходу римлянами трубки для видування скла. Скляні елементи можуть бути як прозорими, так і кольоровими. Але всі вони виглядають легко і повітряно, не відволікаючи від інтер'єру, в той же час, залишаючись оригінальними й елегантними.

4. Металеві предмети інтер'єру можуть бути виготовлені з міді, срібла, латуні, золота. Вони також вигідно доповнюють приміщення, але не так універсальні, так як гармонійно поєднуються лише з деякими дизайнами інтер'єру, наприклад, зі стилем модерн. Деякі моделі виконують зі сталі. У них відсутні яскраві кольорові елементи, завдяки чому такі статуетки вписуються навіть в інтер'єр у класичному стилі.

5. Дерев'яні аксесуари також дуже поширені через натуральність, екологічність і невисоку вартість. Зараз є безліч майстрів-умільців, які вирізають з дерева справжні витвори мистецтва. Статуетки з дерева підходять і під стиль прованс, і до класики. Якщо сумніваєтеся в привабливості дерев'яних фігурок, можна придбати вироби з дорогих і цінних порід дерева.

6. Камінь. Статуетки можуть бути виконані з мармуру, травертину, піщанику, граніту, онікса або штучного каменю (полистоуна). Кам'яні скульптури можуть бути найрізноманітніших розмірів, від маленьких штучок до підлогових статуеток або елементів декору для саду та парків. Будь-який з них знайде гідне місце в будинку.

Як розмістити статуетки в будинку

Нарешті! Ми зробили найважливіший етап – вибір і придбання статуетки. Але це ще не все! Не менш важливим моментом є правильне розміщення статуетки в будинку. Адже від правильно обраного місця залежить, чи розкриється вся принадність і краса декоративного предмета, і наскільки гармонійно і завершено буде виглядати Ваш домашній інтер'єр. Існує кілька правил розміщення статуеток в будинку.

1. Угруповання. Фігурки одного стилю краще поставити на одній поличці, склавши з них цільну композицію. Комбінувати можна фігурки одного стилю, матеріалу або розміру.

2. Підібрати одне місце. Це правило більшою мірою стосується колекцій. Якщо ви колекціонуєте статуетки певного стилю, матеріалу або форми – всю колекцію краще розмістити в одному місці. Для цих цілей можна спорудити спеціальну полицю або придбати стелаж зі скляними дверцятами та поличками, щоб дорога серцю колекція завжди була на виду і радувала око. Чудова ідея – зробити підсвічування поличок в такому стелажі, вона допоможе продемонструвати Вашу колекції у всій красі.

3. Зробити арт-об'єкт. Великі підлогові статуетки краще розміщувати таким чином, щоб вони залучали всю увагу на себе. Інші речі й предмети меблів постарайтеся не розміщувати поблизу. Також в цьому випадку не працює правило угруповання предметів. Фігури великого розміру краще розміщувати в різних куточках кімнати.

Про що розповість нам фен-шуй

Прихильники китайської практики фен-шуй впевнені, що статуетки не тільки прикрашають наш будинок, але й наділені магічними здібностями. Правильно підібрана статуетка може принести в наш будинок удачу, зміцнити відносини членів сім'ї, поліпшити матеріальний добробут, вплинути на фізичний стан і кар'єру. Так які ж статуетки повинні бути в домі? Які статуетки приносять удачу?

Слон захищає будинок
Статуетки слона – найбільш популярні прикраси. Вважається, що слон приносить в будинок удачу. Статуетка може бути зовсім невелика, але головне – вона повинна бути з багатим оздобленням, камінчиками й розписом. Невеликий секрет – потрібно віддавати переваги фігуркам, у яких хобот спрямований вгору, і розміщувати такого слоника на підвіконні хоботом до вікна. Так він буде притягувати в будинок багатство та успіх.

Кішка – священна тварина
Ще в Давньому Єгипті кішка уособлювала родючість. Фігурки кішок дуже часто зустрічаються в наших будинках в найрізноманітніших формах. Наприклад, фігурка кішки з кошеням обіцяє щасливе материнство, кішка з піднятою лапкою – приплив грошей в будинок, кіт з піднесеним хвостом – процвітання й оптимізм.

Собака в китайській ідеології - символ відданості. Її основне завдання – охороняти спокій в будинку.

Кінь позитивно впливає на кар'єрне зростання. Саме тому потрібно вибирати фігуру коня в русі. Вона сприятиме витривалості та гарної репутації.

Черепаха – символ довголіття. Вона допомагає поліпшити фізичний стан і уникнути хвороб. Але її краще не ставити в спальні, вважається, що вона може зіпсувати романтичну атмосферу.

Жаба дарує багатство
З цією здатністю статуеток-жаб, ймовірно, знайомий кожен. Дійсно, вважається, що в будинку, в якому є жаба, завжди буде достаток. І тут є маленький секрет, який підсилює позитивну енергетику статуетки – жаба з витягнутим язиком володіє великими магічними властивостями, а якщо їй на язик покласти монетку, то результат буде ще краще. А ось маленькі жабенята принесуть у Вашу оселю любов і взаєморозуміння.

Дивовижний факт. Фігурка Баби Яги, незважаючи на свою погану славу і непривабливий зовнішній вигляд, позитивний образ в ідеології фен-шуй. Ця старенька вважається берегинею затишку в домі. Поміщати її потрібно на кухні.

Але не всі статуетки несуть добро і удачу. Є речі, які краще не розміщувати в будинку. Африканські маски – не найкраще рішення для прикраси житла. Адже вони несуть в собі сакральний зміст, що може негативно вплинути на атмосферу в домі. Також не рекомендується розміщувати в будинку статуетки диких тварин з відкритою пащею, вони можуть принести в будинок розбрат і агресію. Потрібно бути обережними з антикварними речами, адже вони вбирають енергетику попередніх господарів, а вона не завжди може бути хорошою. Антикварні предмети краще не розміщувати в спальнях і дитячих кімнатах.

Незважаючи на різноманітність декоративних статуеток і їх важливе символічне значення, не варто переповнювати свій будинок достатком фігурок, адже житло – це в першу чергу затишок і комфорт.

Особиста справа кожного, вірити чи ні в магічні здібності статуеток, якими їх наділяють представники вчення фен-шуй. Адже головне - підібрати статуетку, яка припаде Вам до душі, яка буде дарувати позитивні емоції. А якщо Вам пощастило відшукати таку милу серцю декоративну штучку, вона не зможе не приносити в Ваш дім щастя і радість.