Історія

Хоча прості, примітивні форми попільничок існували задовго до 19 століття, саме на початку 20 століття їхній дизайн, естетика та їхня популярність справді злетіли. У міру того, як на початку 1900-х років все більше жінок починали курити, попільничка ставала все більш схожою на мистецтво. Багато жінок уникали використання традиційної попільнички, оскільки вона не відображала їхні жіночі цінності за допомогою діяльності, яка тривалий час вважалася виключно чоловічою.

Те, що вийшло, було деталізованими, часто дуже химерними попільничками. На цих попільничках були зображені пасторальні сцени дівчат, що блукають яскраво забарвленими пейзажами. На деяких навіть були зображені дуже розкішні чавунні моделі жінок у маскарадних костюмах, тварин в змозі грати і іноді порцеляновий або керамічний піднос, що підкреслює екстравагантні квіткові композиції. 

Слово «попільничка» у формі без дефісу, а не «попільничка» або «попільничка», не узвичаїлося до 1926 року.

Минав час, і поява жінок, які палять і сигари, і цигарки, поменшало відходити від середньої людини, естетика дизайну попільничок погіршилася і почалося зрушення у бік практичності. Однак цього десятиліття в барах нерідко можна було побачити попільнички із зображенням дівчат у стилі пін-ап. Також у цей час почала з'являтися ще одна тенденція в області попільничок – авто-попільничка.

 

У той час як додавання автомобільних попільничок тепер відходить у минуле, був час, коли вони не тільки входили до стандартної комплектації, але й були очікувані. У перші роки через конструктивні упущення ці ємності для золи поміщалися прямо під кондиціонером і опаленням, тому кожного разу, коли власник використовував будь-який з них, попіл ненавмисно літав йому в обличчя або навіть по всій машині.

Але в міру того, як публіці постійно представлялися нові моделі автомобілів, ці маленькі недоліки поступилися місцем, і багато хто почав використовувати хромовані піддони з кришками, які можна було відкривати і закривати на розсуд водія.

Багато розкішних автомобілів зробили б його більш розкішним, і в деяких дорогих автомобілях того часу було звичайною справою бачити хитромудрі попільнички. Ці попільнички будуть мати шкіра, високоякісні метали і навіть спеціалізоване гравіювання від виробника.

Але, як і автономна попільничка, автомобільна попільничка почала втрачати популярність, і в 1994 автомобілі стали випускатися без них, а замість цього пропонувати покупцеві можливість включити її у дилера.

Сьогодні попільнички, як і раніше, використовуються курцями сигарет, але вони також трохи відродили популярність серед любителів сигар у всьому світі. Попільнички, призначені для сигар, часто більші за стандартні попільнички і мають досить великі виїмки, щоб вмістити сигару.

Сучасні попільниці

«У 2022 році на eBay у було продано десятки тисяч сучасних попільничок, — написала в електронному листі Марі Корелла, генеральний менеджер eBay з товарів для дому та товарів першої необхідності.

За її словами, у лютому 2023 року продаж сучасних попільничок  виріс на «двозначні цифри» порівняно з минулим роком. «Деякі з найзнакових брендів, які виробляють ці попільнички, також відчувають сплеск інтересу», — додала вона.

Корелла пояснює, що попільниці як і раніше, популярні у дизайні інтер'єру та моді, тому що вони «охоплюють позачасовий оптимізм». Вона додає: «Сучасні попільнички – чудовий приклад предметів декору, які привносять до кімнати щось унікальне та неповторне».

Отже, якщо вони не використовуються для уловлювання попелу від цигарок, що з ними роблять люди? «Насправді вони не палять. Вони кладуть у них ключі», — каже Роксана Бейлерян із Theodora Antiques and Design.

Виявляється, попільнички дуже універсальні, їх можна використовувати для зберігання прикрас, драже або свічок за обітницею. В онлайн-списках їх часто називають "лотками для дрібничок" або "пастками".

Попільнички представлені в запаморочливій різноманітності: атомні бумеранги з кераміки кольору морської хвилі; видуті вручну шматочки муранського скла цукеркових квітів (популярні в тематичному наборі «Безумців» 1960-х років); бронзові чи латунні моделі; фірмові сувеніри а також моделі з меламіну пастельних тонів, які можна складати одна в одну.

Багато попільничок нагадують про забуте місце чи час. Вони ідеально підходять для підвалу, клубної кімнати чи вітальні будь-якого максималіста.

Красива й оригінальна попільничка стане відмінним подарунком для людини, яка палить. Цей аксесуар буде не лише корисним у побуті, він також додасть родзинку у Ваш інтер'єр, для цього варто обирати модель відповідного дизайну з кераміки або кришталю.

Цікавинки

НАВІЩО ПОТРІБНА ПОПІЛЬНИЧКА У ЛІТАКУ

Здавалося б, у літаках курити заборонено по всьому світу і вже досить давно, але попільнички у них є. Причому, не лише у старих літаках, а й випущених зовсім недавно. Більше того, навіть у абсолютно нових моделях все одно в обов'язковому порядку передбачені попільнички у туалетних кімнатах.

Що це? Приціл на можливе дозвіл курити у найближчому майбутньому, чи є інші причини?

Насправді наявності попільничок в абсолютно всіх літаках є зовсім інше пояснення. Вони передбачені дійсно для того, щоб у них ... гасити сигарети. На той випадок, якщо, всупереч усім заборонам, серйозних штрафів і детекторів диму, хто все ж таки вирішить покурити. Людині в будь-якому випадку потрібно буде десь гасити недопалок. І краще, якщо він зробить це в попільничці, що викине його в урну з папером, що може призвести до пожежі на борту і непоправних наслідків.

Адже відомо, що літак у повітрі може згоріти всього за дві хвилини. При цьому тліючий недопалок в баку з папером з величезною часткою ймовірності призведе саме до займання...

                                                                                       P.S.

Попільнички - це ємність для попелу від сигар, сигарет і ін. Так, звістно, це стандартне визначення, але все ж вона може бути чудовою прикрасою Вашого інтер'єру. В якості вихідних матеріалів використовують скло, дерево, кераміку або метал. 

Попільничка є хорошим подарунком для людей які знають толк в сигаретах та сигарах та незамінний аксесуар  для ресторанів. Але такий вибір непростий. Недостатньо просто придбати попільничку, слід також подумати про його гармонійному поєднання з навколишнім оточенням. 

Попільнички бувають як для сигарет, так і для сигар. Вибираючи аксесуар треба переконайтися, що виїмки на попільничці дійсно здатні вмістити і утримати сигару або сигарету.

Ціна на попільнички Decor it easy дуже різна, і природно, що чим складніше процес виготовлення, оригінальніше зовнішній вигляд і якісніше використовувані в його виготовленні матеріали, тим дорожче буде виріб. У будь-якому випадку все залежить від мети, для якої буде служити попільниця. . А в інших випадках, щоб попільниця привертала увагу, варто віддати перевагу більш вишуканим моделям. Адже стиль складається саме з дрібниць, тому не варто ними нехтувати. Купити попільниці зараз не складає труднощів, найголовніше, щоб ці речі володіли своєю родзинкою.